شنبه تا چهارشنبه صبح و عصر

پنج شنبه صبح

شیراز

شهر شیراز

Edit Content

درباره ما

کلینیک تخصصی دکتر زهره عشقی، متخصص طب فیزیکی و توانبخشی شامل تشخیص و درمان بیماری های عضلانی، اسکلتی و مفاصل، دیسک و ستون فقرات به همراه تشخیص و درمان پوکی استخوا و آرتروژ زانو، انجام تست نوار عصب و عضله و درمان های تخصصی از جمله طب سوزنی، لیزر درمانی و شاک ویو تراپی به همراه سایر درمان های تخصصی طب فیزیکی و توانبخشی

با ما تماس بگیرید

فیزیوتراپی مهراز

فیزیوتراپی در شیراز

کلینیک فیزیوتراپی در شیراز

یکی از بهترین کلینیک های فیزیوتراپی در شیراز، کلینیک مهراز واقع در خیابان اردیبهشت غربی شیراز است که مجهز به انواع دستگاه های پیشرفته فیزیوتراپی و توانبخشی است.

ما در این کلینیک فیزیوتراپی در شیراز علاوه بر بهره مندی از فیزیوتراپیست های با تجربه و متخصص از متخصصین دیگری از جمله طب فیزیکی و توانبخشی، متخصص ارتوپدی برای درمان تمامی آسیب های اسکلتی و عضلانی بهره مند هستیم.

فهرست مطالب

فیزیوتراپی چیست

فیزیوتراپی چیست؟

فیزیوتراپی که در بعضی مواقع درمان فیزیکی نیز نامیده می شود، حوزه ای است که به بهبود آسیب ها و حرکت بهتر مفاصل و عضلات به کمک نیروهای مکانیکی، درمان دستی، الکتروتراپی و یا روش های پیشرفته تر درمان کمک می کند. فیزیوتراپی در بهبود کیفیت زندگی بیمار، حقیقتا موثر است.

فیزیوتراپی شامل تجویز تمرینات مخصوص برای یک مشکل یا درمان بیمار به کمک ابزارهای مکانیکی، آموزش های لازم، استفاده از کیسه آب گرم یا سرد، امواج صوتی، پرتودهی، لیزر درمانی، پروتز و الکتریسیته است. هدف از فیزیوتراپی، فراهم شدن امکان حرکت حداکثری برای افراد آسیب دیده و بازگرداندن توانایی آن ها به کمک فعالیت و بازگشت به زندگی طبیعی است.

فیزیوتراپی، یک رشته چند بعدی است که علاوه بر بعد بالینی، دربرگیرنده فعالیت هایی مانند آموزش، تحقیق، مشاوره و موارد دیگر نیز می شود. 

mehraz-clini
back-physio
neck
تخت درمان کلینیک فیزیوتراپی

فواید فیزیوتراپی

متخصصان فیزیوتراپی آموزش دیده عملکرد فیزیکی غیرطبیعی مربوط به آسیب، ناتوانی یا سایر بیماری ها را ارزیابی و درمان می کنند. متخصصان فیزیوتراپی در زمینه حرکت آموزش دیده و دارای مجوز هستند. این متخصصان آسیب های بسیاری از جمله ناتوانی ها و بیماری ها را تشخیص داده و درمان می کنند.

فیزیوتراپی با هدف بهبود دامنه حرکتی و کیفیت زندگی و جلوگیری از آسیب یا ناتوانی بیشتر انجام می شود.

متخصصان فیزیوتراپی در محیط های درمانی مختلف از جمله مراکز سرپایی، مطب های خصوصی، بیمارستان ها، مراکز توانبخشی، خانه های سالمندان، خانه سلامت، باشگاه ورزشی و تناسب اندام، مدارس، آسایشگاه ها، محیط های شغلی، سازمان های دولتی و مراکز تحقیقاتی کار می کنند.

مزایای فیزیوتراپی

انواع فیزیوتراپی در شیراز

فیزیوتراپی در منزل شیراز

فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپی در منزل برای بیمارانی که از مشکلات حرکتی رنج می برند و یا از عملکرد فیزیکی مناسبی برخوردار نیستند، بسیار سودمند خواهد بود.

در واقع همانطور که از اسمش پیداست فیزیوتراپی در منزل شامل ارائه خدمات مختلف فیزیوتراپی با اعزام متخصصین فیزیوتراپی خانم و آقا در منزل شماست.

اگر چه امکان ارائه تمامی خدمات فیزیوتراپی در خانه وجود ندارد اما اگر بیمار شما قادر به مراجعه به کلینیک نیست می توان روش هایی مانند ماساژ درمانی، درمان دستی، کینزیوتیپینگ، تمرین درمانی، طب سوزنی و تعدادی دیگر از خدمات را در منزل ارائه کرد.

یکی از کارهایی که فیزیوتراپیست در خانه شما انجام میدهد کمک به فرآهم آوردن محیط‌های مختلف برای کمترین آسیب در هنگام یک فعالیت در منزل است مثل: محیط کار ارگونومیک.

مزایای فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپی در منزل شیراز

هم اکنون با کلینیک فیزیوتراپی مهراز جهت دریافت نوبت فیزیوتراپی در منزل شیراز تماس بگیرید.

فیزیوتراپی سالمندان

این نوع فیزیوتراپی به افراد مسن با مشکلاتی از جمله آرتروز، پوکی استخوان، بیماری آلزایمر، تعویض مفصل ران، اختلالات تعادلی و بی اختیاری که بر تحرک و عملکرد فیزیکی آن ها تأثیر می گذارد کمک می کند.

فیزیوتراپی سالمندان با هدف بازگرداندن تحرک، کاهش درد و افزایش سطح آمادگی جسمانی انجام می شود.

فیزیوتراپی کودکان

فیزیوتراپی کودکان

فیزیوتراپی کودکان در شیراز با هدف تشخیص، درمان و مدیریت بیماری های نوزادان، کودکان و نوجوانان از جمله موارد زیر انجام می شود:

متخصص فیزیوتراپی کودکان به بهبود تحرک، کاهش درد، بهبود یا بازیابی عملکرد و پیشگیری یا کاهش ناتوانی های فیزیکی دائمی کمک می کند. این متخصصان از نزدیک با کودکان و خانواده ها و مراقبان آن ها ارتباط داشته تا توانایی کودک برای عملکرد مستقل و فعال در خانه و مدرسه بهبود یابد.

فیزیوتراپی اسکلتی و عضلانی

فیزیوتراپی اسکلتی و عضلانی

این تخصص به ترمیم بدشکلی ها و درمان بیماری های مربوط به سیستم اسکلتی عضلانی پرداخته و شامل تکنیک هایی برای اصلاح عضلات، رباط ها، استخوان ها، مفاصل و تاندون هاست. هدف اصلی این نوع فیزیوتراپی کاهش درد، افزایش تحرک و اصلاح آسیب های اسکلتی است.

فیزیوتراپی عصبی

فیزیوتراپی عصبی

این روش به افراد مبتلا به بیماری های عصبی مانند بیماری آلزایمر، آسیب مغزی، فلج مغزی، مالتیپل اسکلروزیس، بیماری پارکینسون، آسیب نخاعی و سکته کمک می کند.

هدف درمان افزایش پاسخ دهی اندام ها، بهبود الگوهای حرکتی، مدیریت تون عضلانی، افزایش قدرت و تعادل است.

روش های درمانی در فیزیوتراپی

manual-therpay

درمان دستی

درمان دستی تکنیکی است که توسط متخصص فیزیوتراپی انجام شده و تحرک مفاصل آسیب دیده با ماساژ و درمان دستی بهبود می یابد.

electrotherapy

الکتروتراپی

این روش از یک دستگاه برای ارسال جریان با شدت کم از طریق الکترودهای قرار گرفته بر روی سطح پوست استفاده می کند. الکتروتراپی به طور موقت درد ناحیه آسیب دیده را تسکین می دهد.

accupuncture

طب سوزنی

طب سوزنی acupuncture عمل تحریک، معمولاً با استفاده از سوزن، نقاط خاصی از پوست، غشاهای مخاطی یا بافت‌های زیر پوستی بدن به منظور بهبود سلامت یا تسکین درد است.

sport-therapy

تمرین درمانی

متخصصان فیزیوتراپی در برنامه های تخصصی تمرین درمانی سلامتی و آمادگی جسمانی را آموزش می دهند. این برنامه به بیماران در بهبود قدرت کلی، تعادل، هماهنگی و انعطاف پذیری کمک می کند.

مگنت تراپی : الکترومگنت ها در انواع و اندازه های مختلف وجود داشته و می توان از آن ها تحت راهنمایی یک متخصص آموزش دیده برای تسکین درد استفاده کرد.

نوارهای کینزیو : این تکنیک روند بهبود طبیعی بدن را بهبود می بخشد. نوار استفاده شده پوست را از بافت همبند دور کرده، در نتیجه فضا افزایش یافته و مایع لنفاوی می تواند به طور مؤثر حرکت کند.

موبیلیزاسیون مفصل : متخصص فیزیوتراپی در این نوع درمانی دستی مفاصل را در سرعت ها، عمق ها و دامنه های مختلف حرکت داده و حرکت طبیعی مفصل را بازیابی می کند.

توانبخشی : از تمرینات تقویتی، پیشگیرانه و اصلاحی مختلف برای کاهش عوارض بیماری ها استفاده می شود.

برنامه های تقویتی : متخصصان فیزیوتراپی در برنامه های تخصصی به بیماران مسئولیت شخصی در مورد سلامتی و آمادگی جسمانی را آموزش می دهند. این برنامه به بیماران در بهبود قدرت کلی، تعادل، هماهنگی و انعطاف پذیری کمک می کند.

هیدروتراپی (آب درمانی) : در این روش از آب برای درمان آرتروز استفاده می شود. تمرینات تخصصی مانند حرکات کششی، ورزش های هوازی و تقویتی در داخل آب با محدوده دمایی 33 تا 36 درجه سانتیگراد زیر نظر متخصص فیزیوتراپی انجام می شود.

کاربردهای سرما و گرما : استفاده از یخ، کیسه های سرد، اسپری نیتروژن و تکنیک هایی مانند سرما درمانی به بهبود مشکلات حاد کمک می کند. متخصص فیزیوتراپی در موارد مزمن از بسته های گرم، حرارت مادون قرمز، دیاترمی و امواج اولتراسونیک استفاده می کند.

دیاترمی این تکنیک از گرمای القایی الکتریکی یا جریان الکترومغناطیسی با فرکانس بالا برای درمان بیماری های مختلف استفاده می کند.

اولتراسوند تراپی : اولتراسوند تراپی در محدوده فرکانس 0.5 تا 3 مگاهرتز با القای گرمای عمیق به یک ناحیه در درمان اسپاسم عضلانی، بهبودی در سطح سلولی، افزایش متابولیسم و رسیدن جریان خون به بافت آسیب ‌دیده و کاهش التهاب کمک می‌ کند.

فونوفورزیس : فونوفورزیس تکنیکی است که از امواج مافوق صوت برای جذب مؤثر داروهای موضعی استفاده می کند. این تکنیک با جذب داروهای ضد التهابی و مسکن منجر به تسکین درد می شود.

تمرینات دامنه حرکتی : تمرینات دامنه حرکتی از جمله تمرینات غیرفعال، تمرینات کمکی فعال و تمرینات دامنه حرکتی فعال به بهبود تحرک مفاصل و کاهش سفتی عضلات کمک می کنند.

ماساژ درمانی : ماساژ درمانی یا موبیلیزاسیون بافت نرم باعث شل شدن عضلات سفت، تسکین درد و کاهش تورم می شود.

دریافت خدمات فیزیوتراپی در شیراز

هم اکنون با کلینیک فیزیوتراپی مهراز جهت دریافت خدمات فیزیوتراپی در شیراز تماس بگیرید.

انتظارات فیزیوتراپی

انتظاراتی که می توانید از فیزیوتراپی داشته باشید

متخصص فیزیوتراپی به مراقبت از بیماران در تمام مراحل بهبودی، از تشخیص اولیه تا بهبودی کامل و پیشگیری کمک می کند. برخی از بیماران توسط پزشک به متخصص فیزیوتراپی ارجاع داده می شوند و برخی دیگر خودشان به دنبال درمان هستند.

متخصصین فیزیوتراپی با توجه به آموزش هایی که دیده اند، می توانند:

  • معاینه فیزیکی و ارزیابی حرکت، انعطاف پذیری، حرکت ماهیچه ها و مفاصل و عملکرد را انجام دهند و همچنین سوابق پزشکی بیمار را بررسی کنند.
  • تشخیص بالینی، پیش آگهی و برنامه مراقبتی با اهداف کوتاه مدت و بلند مدت ارائه دهند.
  • درمان و مداخلات فیزیوتراپی انجام دهند.
  • توصیه های خود مدیریتی از جمله تمریناتی که فرد می تواند در خانه انجام دهد ارائه دهند.

فیزیوتراپی علاوه بر درمان دستی شامل موارد زیر است:

  • یونتوفورزیس : در این روش از جریان الکتریکی برای انتقال برخی داروها مانند استروئیدهای موضعی برای کاهش التهاب استفاده می شود.
  • تحریک الکتریکی : دو نوع تحریک الکتریکی وجود دارد. تحریک الکتریکی عصب از طریق پوست باعث کاهش درد شده و تحریک الکتریکی عصبی عضلانی منجر به تحریک واحدهای حرکتی عضلانی و بهبود درگیری عضلانی می شود.
  • گرما درمانی و سرما درمانی : این تکنیک ها برای درمان مشکلات مختلف مناسب هستند.
  • لیزر درمانی : این روش شامل استفاده از نورها و لیزرهای ویژه برای درمان برخی بیماری ‌های پزشکی است.

تلفن های تماس

09010384525
07132357021

آدرس کلینیک فیزیوتراپی

شیراز، خیابان اردیبهشت غربی، تقاطع خیابان فلسطین (باغشاه) و اردیبهشت، ساختمان امیران، طبقه 4

کلینیک فیزیوتراپی مهراز در خیابان اردیبهشت غربی شیراز ارائه کننده خدمات فیزیوتراپی زیر نظر فیزیوتراپیست های باتجربه و همکاری با سایر متخصصین از جمله پزشک ارتوپدی و پزشک متخصص طب فیزیکی و توانبخشی برای درمان تمامی اختلالات و مشکلات اسکلتی، عضلانی و مفاصل

روزهای کاری

هر روز هفته شنبه الی چهارشنبه 
صبح ها ساعت 9 تا 14
عصرها ساعت 16 تا 22

روزهای پنج شنبه
صبح ها ساعت 9 تا 14

روزهای جمعه و تعطیلات رسمی کلینیک تعطیل است.