شنبه تا چهارشنبه صبح و عصر

پنج شنبه صبح

شیراز

شهر شیراز

ویرایش محتوا
درباره ما

کلینیک تخصصی دکتر زهره عشقی، متخصص طب فیزیکی و توانبخشی شامل تشخیص و درمان بیماری های عضلانی، اسکلتی و مفاصل، دیسک و ستون فقرات به همراه تشخیص و درمان پوکی استخوا و آرتروژ زانو، انجام تست نوار عصب و عضله و درمان های تخصصی از جمله طب سوزنی، لیزر درمانی و شاک ویو تراپی به همراه سایر درمان های تخصصی طب فیزیکی و توانبخشی. در کلینیک دکتر زهره عشقی خدمات ارتوپدی در شیراز نیز زیر نظر پزشک متخصص و با تجهیزات پیشرفته ارائه می گردد.

با ما تماس بگیرید
انجام لیزر درمانی در شیراز + کاربردها، مزایا و عملکرد

انجام لیزر درمانی در شیراز + کاربردها، مزایا و عملکرد

 • صفحه اصلی
 • -
 • درمان ها
 • -
 • انجام لیزر درمانی در شیراز + کاربردها، مزایا و عملکرد
انجام لیزر درمانی در شیراز + کاربردها، مزایا و عملکرد

در این مقاله میخوانید که لیزر درمانی چیست؟ لیزر تراپی چه کاربردهایی داشته و چه مزایایی دارد و عملکرد آن چگونه است. ارائه خدمات لیزر درمانی در شیراز مطب دکتر زهره عشقی.

منبع نوری در تماس با پوست قرار گرفته تا به انرژی فوتون، اجازه نفوذ به بافت نرم دهد.

در این قسمت، انرژی با بیومولکول های درون سلولی بر هم کنش داشته و منجر به بازگرداندن عملکرد طبیعی سلول ها و بهبود فرآیندهای ترمیمی بدن می شود.

در ادامه با لیزر درمانی بیشتر آشنا شوید. شما می توانید جهت بهره مندی از مزایای لیزر تراپی یا لیزر درمانی در شیراز با مطب دکتر عشقی تماس گرفته و نوبت حضوری دریافت کنید.

لیزر درمانی چگونه انجام می شود؟

زمانی که سلول در حال ترمیم خود است، به میزان زیادی انرژی نیاز دارد. اغلب سلول ها با سرعت طبیعی، کار خود را ادامه می دهند و به همین دلیل است که ترمیم برخی بافت ها زمان زیادی به طول می انجامد.

در برخی موارد، سلول ها بسیار درگیر التهابات و محصولات جانبی می شوند که در بافت آسیب دیده وجود دارد و به این ترتیب انرژی کافی برای ترمیم موثر برای آن ها باقی نمی ماند.

با استفاده از لیزر، سلول ها تحریک شده و  فعالیت آن ها افزایش می یابد؛ در نتیجه می توانند عملکردی بهتر، سریع تر و موثرتر داشته باشند.

نتیجه این امر، ترمیم سریع تر زخم و آسیب در زمانی کوتاه تر است.

اگر بخواهیم لیزر درمانی را از نظر علمی، به صورت جزئی تر شرح دهیم، باید بگوییم که نور حاصل از لیزر، میتوکندری موجود در سلول را تحریک کرده و باعث فعالیت بیش از حد آن می شود.

چرخه کربس متابولیسم، در غشای داخلی این ساختار رخ داده و انرژی موجود در پیوندهای شیمیایی مولکول های ATP را آزاد می کند.

انرژی بیشتری در اختیار سلول قرار گرفته و اکنون در این وضعیت بهینه می تواند نقش خود را در فرآیند ترمیم ایفا کند.

چه عارضه ها/آسیب هایی می تواند با لیزر درمانی برطرف شود؟

کاربرد لیزر در درمان بیماریهای عضلانی اسکلتی و مفاصل  

با توجه به کارایی لیزر درمانی از نظر زمانی و کاربردهای وسیع آن، این روش تبدیل به یکی از متداول ترین سبک های درمانی در درمان بیماریهای عضلانی و اسکلتی شده است.

متخصصین طب فیزیکی و توانبخشی از اثربخشی بالای لیزر در حوزه های متعدد از جمله آرتروز، نوروپاتی، کشش های عضلانی، شکستگی، کاهش درد و درمان دیسک کمر و گردن استفاده می کنند.

نحوه عملکرد لیزر درمانی

در لیزر درمانی از طول موج های بسیار کوتاه نور (600-1000 نانومتر) برای نفوذ به بافت های بدن انسان استفاده می شود تا فرآیند ترمیم بافت، کاهش درد و تورم، تسهیل شود.

ذراتی به نام فوتون، در کنار یکدیگر به شکل امواج گرد آمده تا پرتوی نوری ایجاد کنند. این نور با تمام طول موج های مرئی خود از لایه های پوست (درم، اپی درم و بافت زیر پوستی یا چربی زیر پوست) عبور می کند.

اگرچه، امواج نوری در محدوده فروسرخ، عمق نفوذ بیشتری نسبت به تمام امواج نوری در محدوده طیف مرئی دارند.

زمانی که امواج لیزر سطح پایین به عمق پوست نفوذ می کنند، پاسخ ایمنی خون فرد را به سطح بهینه می رسانند.

این امر باعث ایجاد اثرات ضد التهابی و نیز سرکوب سیستم ایمنی می شود.

یافته ها نشان می دهد نوری که از طریق لیزر به خون منتقل می شود، بر تمام بدن تاثیر مثبت گذاشته و اکسیژن و انرژی حیاتی را برای هریک از سلول ها تامین می کند.

نوع نور به کار رفته در لیزر درمانی، معمولا نور سرخ یا فروسرخ نزدیک است. این اشکال نور، در طیف الکترومغناطیسی، درست در بالای نور مرئی قرار دارند.

تحقیقات متعدد نشان می دهد که فوتون ها، خصوصا آن هایی که در طیف سرخ یا فروسرخ نزدیک واقع شده اند، در سطح سلولی دارای خواص ترمیمی هستند، به این معنی که فوتون ها توسط سلول جذب می شوند.

سپس سلول از این فوتون ها برای ساختن ATP بیشتر که تامین کننده انرژی بدن است، استفاده می کند. این انرژی اضافی، فرآیندهای طبیعی ترمیمی در بدن را سرعت می بخشد.

یکی از دلایل محبوبیت لیزر درمانی، جدا از مزایای درمانی آن، این است که این روش معمولا چند دقیقه زمان می برد و غیر تهاجمی و بدون درد است.

جلسات لیزر درمانی معمولا دو یا سه بار در هفته برگزار می شوند و اغلب افراد پس از یک یا دو جلسه متوجه درجاتی از بهبودی می شوند.

مزایای لیزر درمانی

مزایای لیزر درمانی

در زمان انجام لیزر درمانی، پزشک  یک ابزار مخصوص را به منظور تابش لیزر، روی محل موردنظر قرار می دهد.

این ابزار، مدت زمان مشخصی روی پوست نگه داشته شده و لازم است بیمار برای درمان ناحیه موردنظر، 2-3 بار در هفته مراجعه کند.

طی این جلسات درمانی بدون درد، انرژی لیزر، گردش خون را افزایش داده و آب، اکسیژن و مواد غذایی را به محل آسیب دیده می کشاند.

این امر، محیطی بهینه برای ترمیم ایجاد کرده و باعث کاهش التهاب، تورم، اسپاسم ماهیچه، سفتی و درد می شود.

هم زمان با بازگشت ناحیه آسیب دیده به وضعیت طبیعی، عملکرد آن نیز به حالت اول برگشته و درد تسکین می یابد.

 زمانی که بیمار، از درد یا علائم ناراحت کننده رنج می برد، زمان بسیار اهمیت پیدا می کند زیرا بیمار به دنبال این است که فورا از درد رهایی یابد.

با ابزارهایی همانند لیزر، متخصصان قادرند با سرعتی باور نکردنی به این نتایج دست یابند.

لیزر درمانی به اعمال نور سرخ و فروسرخ بر زخم ها با هدف بهبود ترمیم بافت نرم اطلاق می گردد که در عارضه های حاد و مزمن منجر به تسکین می شود.

لیزر درمانی از نشر نور تک رنگ از یک دیود فوق نورانی با شدت بالا برای درمان آسیب های عضلانی-اسکلتی، عارضه های مزمن و تحلیل برنده به منظور ترمیم زخم ها استفاده می کند.

در کلینیک دکتر زهره عشقی در شیراز یکی از بهترین و پرقدرت ترین لیزر روز دنیا جهت درمان دردهای عضلانی اسکلتی مفاصل خصوصا درمان دیسک کمر و گردن به کار میرود.

دکتر زهره عشقی پزشک متخصص طب فیزیکی و توانخبشی در شیراز، ارائه کننده خدمات درمان بیماری های اسکلتی و عضلانی در شیراز، برای دریافت نوبت حضوری جهت معاینه، تشخیص و درمان با اطلاعات صفحه تماس با ما و مطب ارتباط برقرار کنید.

4 دیدگاه ‌ها

 • با عرض سلام و درود
  بنده چندین ماهه که دیسک کمر دارم و پزشک بنده جهت درمان دیسک کمر ، لیزردرمانی توصیه کردند
  نوبت دهی کلینیک شما به چه صورت هست ؟

  • برای دریافت نوبت و مشاوره با شماره تماس های کلینیک در صفحه تماس با ما ارتباط برقرار کنید

 • سلام و عرض ادب
  بنده مدت زیادیه که از دیسک کمر رنج میبرم
  و به پزشکان مختلفی مراجعه کردم
  به من پیشنهاد لیزر درمانی دادند
  از چه طریق میتونم نوبت لیزردرمانی کلینیک شما رو بگیرم ؟

  • سلام وقت بخیر برای دریافت نوبت لیزر درمانی در شیراز (دکتر زهره عشقی) با شماره تلفن های 07132357021 یا 09337255000 تماس بگیرید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشخیص و درمان انواع بیماری های مفصلی، عضلانی، اسکلتی و ستون فقرات از جمله دیسک کمر، دیسک گردن، ساییدگی ها، پوکی استخوان و درمان های آرتروز زانو و درمان های طب سوزنی ، لیزر درمانی، شاک ویو تراپی و انجام تست نوار عصب و عضله در کلینیک دکتر زهره عشقی متخصص طب فیزیکی و توانبخشی و ارتوپدی در شیراز

روزهای کاری

هر روز هفته شنبه الی چهارشنبه 

صبح ها ساعت 9 تا 14

عصرها ساعت 16 تا 22

روزهای پنج شنبه

صبح ها ساعت 9 تا 14

روزهای جمعه و تعطیلات رسمی کلینیک تعطیل است