شنبه تا چهارشنبه صبح و عصر

پنج شنبه صبح

شیراز

شهر شیراز

ویرایش محتوا
درباره ما

کلینیک تخصصی دکتر زهره عشقی، متخصص طب فیزیکی و توانبخشی شامل تشخیص و درمان بیماری های عضلانی، اسکلتی و مفاصل، دیسک و ستون فقرات به همراه تشخیص و درمان پوکی استخوا و آرتروژ زانو، انجام تست نوار عصب و عضله و درمان های تخصصی از جمله طب سوزنی، لیزر درمانی و شاک ویو تراپی به همراه سایر درمان های تخصصی طب فیزیکی و توانبخشی. در کلینیک دکتر زهره عشقی خدمات ارتوپدی در شیراز نیز زیر نظر پزشک متخصص و با تجهیزات پیشرفته ارائه می گردد.

با ما تماس بگیرید
پزشک و متخصص زانو در شیراز

پزشک و متخصص زانو در شیراز

پزشک و متخصص زانو در شیراز

متخصص زانو چه کسی است؟

متخصصین زانو، پزشکانی با تخصص بسیار بالا هستند که برای تشخیص و درمان بیماری های زانو و بیماری های مرتبط با زانو آموزش دیده اند.

این پزشکان در مشکلات مرتبط با مفصل از جمله آرتروز، تعویض زانو، آرتریت روماتویید، آسیب های ورزشی و غیره بسیار مجرب هستند.

هدف نهایی متخصص زانو، تسکین درد و بهبود حرکات بیمار است. متخصصین زانو در شیراز، با تجهیزات کامل و مهارت بالا قادرند تمام اعمال را برای تسکین درد و بهبود حرکت بیمار انجام دهند.

با وجود اینکه اغلب اوقات زانو درد در جوانان پس از آسیب ایجاد می شود، اما این درد می تواند حاصل بسیاری دیگر از عارضه های پزشکی، چاقی و آرتروز نیز باشد. در صورت تجربه درد حاد یا مزمن زانو می توانید به کلینیک دکتر زهره عشقی متخصص توانبخشی و درمان فیزیکی در شیراز مراجعه کنید.

متخصص زانو، چه مشکلاتی را درمان می کند؟

علائم شایع اختلالات زانو شامل لنگ زدن، اختلال در راه رفتن، قرمزی یا تورم اطراف زانو، دشواری در خم کردن یا راست کردن زانو است.

اختلالات شایع زانو که توسط متخصص زانو درمان می شود شامل شکستگی استخوان، نقرس، آرتروز زانو، پارگی منیسک، بیماری ازگود اشلاتر و غیره است.

تشخیص و درمان این اختلالات نیازمند تکنولوژی روز دنیا است که در تمام بیمارستان های اصلی شیراز وجود دارد.

چه زمانی باید به متخصص زانو مراجعه کرد؟

زانو درد، طاقت فرسا بوده و فعالیت های روزانه فرد را تحت تاثیر قرار می دهد. مهم ترین علائم این عارضه شامل ایجاد برآمدگی استخوانی در زانو، درد در هنگام خم یا راست کردن زانو، درد در کشکک زانو، علائم کبودی شدید، درد شدید یا سوزنده و تورم است.

شروع این علائم به این معنی است که زمان مشورت با متخصص زانو فرا رسیده است. درد زانو بسیار به زمان وابسته بوده و برای اطمینان از ریکاوری مناسب، نبود هرگونه عوارض و درمان به موقع عارضه، لازم است مراقبت های لازم صورت گیرد. انتخاب متخصص مناسب با تجربه و مهارت کافی نیز ضرورت دارد.

بلافاصله پس از وارد شدن آسیب به زانو، امکان دارد فرد علاوه بر درد زانو، برخی علائم شایع دیگر را نیز تجربه کند. این علائم و نشانه ها عبارتند از:

متخصص زانو چه کسی است

زمان مراجعه به پزشک

تمام زانو دردها به درمان نیاز ندارند. امکان درمان اغلب پیچ خوردگی ها و آسیب های جزئی در خانه و به کمک استراحت، استفاده از یخ و بالا نگه داشتن وجود دارد.

در صورت تجربه هریک از علائم زیر، لازم است برای مشورت به متخصص ارتوپدی زانو مراجعه شود.

 • وجود تورم زانو یا بدشکلی واضح
 • ناتوانی در تحمل وزن روی زانو
 • خالی کردن زانو هنگام تلاش برای راه رفتن
 • داشتن تب علاوه بر قرمزی و تورم
 • وجود درد شدید

بیشتر بخوانید : درمان زانو درد در شیراز

متخصص ارتوپد چه کسی است؟

وظیفه جراحان و متخصص ارتوپد، پیشگیری، تشخیص و درمان اختلالات استخوان، مفصل، رباط، تاندون و عضله است. برخی ارتوپدها در حوزه عمومی فعالیت دارند، در حالی که بعضی دیگر در نواحی خاص بدن تخصص دارند، مانند:

 • هیپ و زانو
 • پا و مچ پا
 • شانه و آرنج
 • دست
 • ستون فقرات

درد مزمن زانو

در صورت تجربه درد مزمن زانو، زمان مراجعه به متخصص درد زانو فرا رسیده است. با وجود اینکه امکان درمان برخی عارضه های مزمن زانو وجود ندارد، اما درمان می تواند به کاهش علائم و درد کمک کند.

دکتر زهره عشقی متخصص زانو درد

دلایل شایع زانو درد

درد زانو و مفصل می تواند ناشی از آسیب های حاد، عارضه های پزشکی و بیماری های مزمن باشد.

آسیب های شایع زانو

 • پارگی رباط صلیبی قدامی و رباط جانبی داخلی : این پارگی های رباط، دو مورد از شایع ترین آسیب های زانو در بزرگسالان فعال است.
 • شکستگی زانو : شکستگی کشکک، ران و درشت نی به شدت دردناک بوده و معمولا ناشی از ضربه است.
 • در رفتگی زانو : معمولا در اثر ضربه به وجود آمده و گاهی نیز ناشی از ناهنجاری های زانو است.
 • پارگی منیسک : این پارگی ها اغلب طی بازی های ورزشی رخ داده و می تواند تحت تاثیر آرتروز یا افزایش سن نیز اتفاق بیفتد.

آرتروز زانو

 • پوکی استخوان : شایع ترین نوع آرتروز بوده و معمولا ناشی از تحلیل مفصل و افزایش سن است.
 • آرتریت روماتویید : این عارضه خود ایمنی مزمن می تواند هر استخوانی در بدن را تحت تاثیر قرار داده و مهلک ترین شکل آرتروز است.
 • آرتروز عفونی : در این عارضه نادر، مفصل زانو درگیر عفونت شده و می تواند به سرعت موجب آسیب قابل توجه شود.

سایر مشکلات زانو

 • سندروم درد پاتلوفمورال : این سندرم می تواند باعث درد و خشکی در بخش قدامی زانو و اطراف کشکک شده و بالا رفتن از پله ها یا زانو زدن را با دشواری روبرو کند.
 • بورسیت پس آنسرین : التهاب بورس بین درشت نی و سه تاندون همسترینگ که موجب درد در داخل زانو و زیر مفصل می شود.

دکتر زهره عشقی پزشک متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در شیراز، ارائه کننده خدمات درمان بیماری های اسکلتی و عضلانی و مفاصل، برای دریافت نوبت حضوری جهت معاینه، تشخیص و درمان با شماره تلفن های 07132357021 یا 09337255000 تماس بگیرید.

آدرس کلینیک : شیراز، خیابان زند، روبروی بیمارستان فقیهی (سعدی)، حد فاصل صورتگر و پوستچی، ساختمان هانیه، طبقه دوم، واحد 7

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشخیص و درمان انواع بیماری های مفصلی، عضلانی، اسکلتی و ستون فقرات از جمله دیسک کمر، دیسک گردن، ساییدگی ها، پوکی استخوان و درمان های آرتروز زانو و درمان های طب سوزنی ، لیزر درمانی، شاک ویو تراپی و انجام تست نوار عصب و عضله در کلینیک دکتر زهره عشقی متخصص طب فیزیکی و توانبخشی و ارتوپدی در شیراز

روزهای کاری

هر روز هفته شنبه الی چهارشنبه 

صبح ها ساعت 9 تا 14

عصرها ساعت 16 تا 22

روزهای پنج شنبه

صبح ها ساعت 9 تا 14

روزهای جمعه و تعطیلات رسمی کلینیک تعطیل است