شنبه تا چهارشنبه صبح و عصر

پنج شنبه صبح

شیراز

شهر شیراز

ویرایش محتوا
درباره ما

کلینیک تخصصی دکتر زهره عشقی، متخصص طب فیزیکی و توانبخشی شامل تشخیص و درمان بیماری های عضلانی، اسکلتی و مفاصل، دیسک و ستون فقرات به همراه تشخیص و درمان پوکی استخوا و آرتروژ زانو، انجام تست نوار عصب و عضله و درمان های تخصصی از جمله طب سوزنی، لیزر درمانی و شاک ویو تراپی به همراه سایر درمان های تخصصی طب فیزیکی و توانبخشی. در کلینیک دکتر زهره عشقی خدمات ارتوپدی در شیراز نیز زیر نظر پزشک متخصص و با تجهیزات پیشرفته ارائه می گردد.

با ما تماس بگیرید
خدمات طب فیزیکی در شیراز

خدمات طب فیزیکی در شیراز

  • صفحه اصلی
  • -
  • طب فیزیکی و توانبخشی
  • -
  • خدمات طب فیزیکی در شیراز
خدمات طب فیزیکی در شیراز

طب فیزیکی و توانبخشی به تخصصی از پزشکی اشاره می کند که عارضه های متعددی از جمله اختلالات موثر بر مغز، نخاع، اعصاب، استخوان ها، مفاصل، رباط ها، تاندون ها یا عضلات را درمان می کند. ما در این مقاله قصد داریم شما را با خدماتی که توسط متخصصان طب فیزیکی و توانبخشی در شیراز ارائه می شود، بیشتر آشنا کنیم.

متخصصین طب فیزیکی و توانبخشی به کمک دیگر ارائه دهندگان خدمات پزشکی، از جمله جراحان ارتوپدی، نورولوژیست ها، کار درمان ها و گفتار درمان ها، به بازگشت فرد به زندگی کمک می کنند. برای دریافت انواع خدمات طب فیزیکی در شیراز می توانید به کلینیک دکتر زهره عشقی مراجعه کنید.

ارائه خدمات طب فیزیکی و توانبخشی در شیراز

متخصصین طب فیزیکی و توانبخشی به پیشگیری، تشخیص، درمان و توانبخشی افرادی که در اثر بیماری، اختلال یا آسیب، ناتوان شده اند، کمک می کنند.

اهداف متخصص طب فیزیکی شامل موارد زیر است:

  • به حداکثر رساندن استقلال فرد در انجام فعالیت های روزانه
  • کاهش درد
  • افزایش کارایی و عملکرد فرد به منظور بهبود کیفیت زندگی بدون انجام جراحی

متخصصین طب فیزیکی و توانبخشی، نه فقط ناحیه درگیر مشکل، بلکه کل بدن فرد را درمان می کنند. اغلب اوقات طب فیزیکی و توانبخشی ، حرفه ای کیفیت زندگی نامیده می شود زیرا هدف آن، ارتقای کارایی بدن است.

بیشتر بخوانید : تفاوت طب فیزیکی و توانبخشی با درمان فیزیکی

متخصصین طب فیزیکی و توانبخشی کجا کار می کنند؟

متخصصین طب فیزیکی و توانبخشی در مجموعه های مختلفی فعالیت می کنند. این افراد، دانش گسترده ای در حوزه عضلانی-اسکلتی، نورولوژی و روماتولوژی دارند.

برخی از متخصصین طب فیزیکی و توانبخشی، تحصیلات خود را در حوزه پزشکی ورزشی، اطفال، آسیب های مغزی و پزشکی درد تکمیل می کنند.

چه کسانی می توانند به متخصصین طب فیزیکی و توانبخشی مراجعه کنند؟

متخصصین طب فیزیکی و توانبخشی، افراد را در تمامی سنین درمان کرده و اعمال و خدمات مختلفی را ارائه می دهند، از جمله:

  • تزریقات هدایت شونده به کمک فراصوت به منظور بهبود درد و علائم ناشی از آرتروز، التهاب تاندون و بورسیت
  • تزریقات ستون فقرات برای درمان درد مرتبط با آرتروز، درد سیاتیک و دیگر عارضه ها

سایر درمان های رایجی که ارائه یا تجویز می شود، عبارت است از:

خدمات درمان فیزیکی و توانبخشی

آیا متخصص طب فیزیکی و توانبخشی می تواند دارو تجویز کند؟

همانند دیگر پزشک ها، متخصصین طب فیزیکی و توانبخشی نیز می توانند برای بسیاری از عارضه ها از جمله مشکلات عضلانی و عصبی، مشکلات توجه و حافظه و درد دارو تجویز کنند.

متخصصین طب فیزیکی و توانبخشی برای بهبود عملکرد افراد، بریس یا اسپلینت و در برخی موارد نیز برای افزایش ایمنی، عصا و واکر تجویز می کنند.

متخصصین طب فیزیکی و توانبخشی قابلیت انجام تست های آزمایشگاهی، استفاده از اشعه ایکس، ام آر آی یا سی تی اسکن، الکترومایوگرافی، مطالعات هدایت عصبی و تست های روانشناسی را دارند.

بیشتر بخوانید : متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در شیراز

علت مراجعه به متخصص طب فیزیکی و توانبخشی

متخصصین طب فیزیکی و توانبخشی سرپایی، عارضه هایی مانند آسیب های ارتوپدی عضلانی-اسکلتی شامل کشیدگی و پارگی عضله و التهاب تاندون و بورسیت مرتبط با شانه، آرنج، مچ دست، لگن، زانو و پا یا مچ پا را که نیاز به جراحی ندارند، مدیریت می کنند.

دیگر عارضه های شایعی که درمان می شود، شامل آرتروز، گردن درد یا کمردرد و اختلالات عصبی مانند تونل کارپال است.

دکتر زهره عشقی پزشک متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در شیراز، ارائه کننده خدمات درمان بیماری های اسکلتی و عضلانی و مفاصل، برای دریافت نوبت حضوری جهت معاینه، تشخیص و درمان با شماره تلفن های 07132357021 یا 09337255000 تماس بگیرید.

آدرس کلینیک : شیراز، خیابان زند، روبروی بیمارستان فقیهی (سعدی)، حد فاصل صورتگر و پوستچی، ساختمان هانیه، طبقه دوم، واحد 7

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشخیص و درمان انواع بیماری های مفصلی، عضلانی، اسکلتی و ستون فقرات از جمله دیسک کمر، دیسک گردن، ساییدگی ها، پوکی استخوان و درمان های آرتروز زانو و درمان های طب سوزنی ، لیزر درمانی، شاک ویو تراپی و انجام تست نوار عصب و عضله در کلینیک دکتر زهره عشقی متخصص طب فیزیکی و توانبخشی و ارتوپدی در شیراز

روزهای کاری

هر روز هفته شنبه الی چهارشنبه 

صبح ها ساعت 9 تا 14

عصرها ساعت 16 تا 22

روزهای پنج شنبه

صبح ها ساعت 9 تا 14

روزهای جمعه و تعطیلات رسمی کلینیک تعطیل است