شنبه تا چهارشنبه صبح و عصر

پنج شنبه صبح

شیراز

شهر شیراز

Edit Content

درباره ما

کلینیک تخصصی دکتر زهره عشقی، متخصص طب فیزیکی و توانبخشی شامل تشخیص و درمان بیماری های عضلانی، اسکلتی و مفاصل، دیسک و ستون فقرات به همراه تشخیص و درمان پوکی استخوا و آرتروژ زانو، انجام تست نوار عصب و عضله و درمان های تخصصی از جمله طب سوزنی، لیزر درمانی و شاک ویو تراپی به همراه سایر درمان های تخصصی طب فیزیکی و توانبخشی

با ما تماس بگیرید

ماساژ درمانی در شیراز

ماساژ درمانی در شیراز

ماساژ درمانی در شیراز

سبک های ماساژ درمانی و مزایای سلامتی

ماساژ درمانی یکی از تکنیک هایی است که هزاران سال مورد استفاده قرار گرفته و امروزه اگر به ماساژ احتیاج داشته باشید می‌ توانید از بین 80 سبک ماساژ با فشارها، حرکات و روش ‌های مختلف یکی را انتخاب کنید.

انواع ماساژ شامل فشار دادن و یا مالش عضلات و سایر بافت های نرم، با استفاده از دست، انگشتان، ساعد، آرنج یا پا می باشد.

در ادامه اطلاعاتی آورده شده است که می توانید از آن ها برای کمک به تصمیم گیری درباره بهترین نوع ماساژ متناسب برای شرایط خود استفاده کنید.

بسیاری از افراد برای تسکین علائم یا بهبود جراحات و سلامت کلی بدن از انواع تکنیک های ماساژ درمانی استفاده می کنند. برای دریافت انواع خدمات ماساژ درمانی در شیراز می توانید با کلینیک دکتر زهره عشقی تماس بگیرید.

کدام سبک های ماساژ درمانی بهترین هستند؟

شاید متوجه شده باشید که سبک های مختلف ماساژ در زمان های متفاوت محبوب بوده اند و فکر کرده باشید که هر کدام تنها بخشی از یک مد گذرا یا جدیدترین و بهترین تکنیک ماساژ هستند.

سبک های مورد استفاده در ماساژ درمانی شامل ضربات ملایم بلند تا حرکات ضربی کوتاه است. برخی از ماساژ درمانگران از روغن ها و لوسیون ها استفاده می کنند.

اکثر ماساژ درمانگران از مشتریان می خواهند لباس خود را در بیاورند. هر ماساژ از 5 دقیقه تا 2 ساعت طول می کشد.

قبل از اینکه تصمیم بگیرید کدام سبک ماساژ برای شما بهترین است باید از خود یک سوال بپرسید. آیا ماساژ را تنها برای آرامش و کنترل استرس می خواهید؟ یا برای یک بیماری خاص و تسکین علائم به کمک نیاز دارید؟

قبل از رزرو ماساژ، به درمانگر اطلاع دهید که چه هدفی دارید و بپرسید که درمانگر از چه سبکی استفاده می کند.

بسیاری از آن ها از بیش از یک سبک استفاده می کنند یا یک درمانگر بسته به سن، شرایط، نیاز یا هدف خاص برای شما ماساژ سفارشی طراحی می کنند.

آنچه در ادامه می بینید فهرستی از برخی سبک های ماساژ درمانی پرکاربرد است. چهار مورد اول به طور ویژه محبوب هستند.

انواع ماساژ درمانی در شیراز

ماساژ سوئدی

رایج ترین نوع ماساژ، ماساژ درمانی سوئدی است که شامل ضربات و مالش های ملایم و طولانی و همچنین ضربات آرام و ریتمیک در بالاترین لایه های عضلات است و با حرکت مفاصل ترکیب می شود.

ماساژ سوئدی با کاهش تنش عضلانی منجر به آرامش و افزایش انرژی شده و گاهی حتی بعد از آسیب دیدگی نیز مناسب است. چهار تکنیک رایج در ماساژ سوئدی عبارتند از:

  • افلوراژ : ضربات ملایم و لغزاندن دست ها که برای شل کردن بافت نرم استفاده می شوند.
  • پتریساژ : فشردن، غلتاندن یا ورز دادن که پس از افلوراژ انجام می شود.
  • فریکشن : حرکات عمیق و دایره‌ ای که باعث ساییدگی لایه‌ های بافت روی یکدیگر شده و به افزایش جریان خون و از بین رفتن بافت اسکار کمک می‌ کنند.
  • تاپوتمنت : ضربات کوتاه و متناوب که با دست ها، انگشتان یا کناره دست انجام می شود.

ماساژ بافت های عمیق

ماساژ بافت عمیق برای درمان نقاط دردناک و سفت در بدن بهترین است. ماساژ درمانگر با استفاده از ضربات آهسته فشار را روی ماهیچه‌ ها، تاندون‌ ها یا سایر بافت‌ های عمیق زیر پوست متمرکز می‌ کند.

این ماساژ نسبت به سایر ماساژ ها ریتمیک نیست، اما خواص درمانی داشته و با تسکین تنش منجر به بهبود آسیب‌ های عضلانی مانند رگ به رگ شدگی کمر می شود.

ماساژ ورزشی

ماساژ ورزشی برای کمک به تقویت سیستم‌ عضلانی مورد استفاده در ورزش های خاص، کاربرد داشته و با روش ‌های مختلف به ورزشکاران برای انجام تمرینات قبل، حین یا بعد از رویدادهای ورزشی کمک می‌ کند.

شاید بخواهید از این ماساژ برای بهبود انعطاف پذیری و جلوگیری از صدمات یا رفع کشیدگی عضلانی و بهبودی پس از آسیب ورزشی استفاده کنید.

ماساژ زانو در شیراز

صندلی ماساژ

آیا تا به حال به نمایشگاه، جشنواره موسیقی یا کنفرانس رفته اید و به دیگران بخاطر استفاده از صندلی ماساژ حسادت کرده اید؟ آیا در فرودگاه از قسمت صندلی های ماساژ گذشته اید؟

شاید به اندازه کافی خوش شانس باشید و در شرکتی کار کنید که به طور مرتب ماساژهای 15 تا 20 دقیقه ای ارائه می دهد.

در این نوع ماساژ بر روی یک صندلی قابل حمل با طراحی خاص می نشینید و معمولا گردن، شانه ها، کمر، بازوها و دست ها ماساژ داده می شوند.

ماساژ درمانی شیاتسو در شیراز

شیاتسو در زبان ژاپنی به معنای فشار انگشت است و درمانگر بر روی نقاط خاصی از بدن فشار ریتمیک و مختلف وارد می کند.

این نقاط، نقاط فشاری نامیده شده و اعتقاد بر این است که برای جریان انرژی حیاتی بدن به نام چی مهم هستند. طرفداران این نوع ماساژ می گویند ماساژ شیاتسو به رفع انسداد در نقاط فشاری کمک می کند.

بیشتر بخوانید : درمان دستی در شیراز

ماساژ درناژ لنفاوی

ماساژ درناژ لنفاوی یک نوع از ماساژ درمانی ملایم بافت ها است که برای کمک به بهبود گردش مایع لنفاوی در بدن طراحی شده است.

لنف یک مایع غنی از پروتئین است که در سراسر بدن در عروق لنفاوی حرکت کرده و پس از جمع آوری باکتری ها، ویروس ها و مواد زائد، آن ها را به غدد لنفاوی می برد.

سپس غدد لنفاوی مایع را فیلتر کرده تا ناخالصی ها از بدن خارج شوند. ماساژ معمولا با وارد کردن فشار و ضربات ملایم و طولانی در امتداد پوست انجام می شود تا حرکت لنف در بدن افزایش یابد.

بهترین ماساژ درمانی در شیراز

ماساژ سنگ داغ

درمانگر در این نوع ماساژ، سنگ های گرم را روی نواحی خاصی از بدن مانند نقاط فشاری قرار می دهد. سنگ ها گاهی به عنوان ابزار ماساژ استفاده شده و یا به طور موقت در یک نقطه باقی می مانند.

استفاده از سنگ های گرم در کنار سایر تکنیک های ماساژ با انتقال گرما به بخش های عمیق بدن اثری کاملا آرام بخش خواهد داشت.

ماساژ تایلندی

درمانگر در طول ماساژ تایلندی از بدن خود برای حرکت دادن فرد به موقعیت های مختلف استفاده می کند. این نوع ماساژ شامل فشردن عضلات، تحرک مفاصل و طب فشاری است.

بیشتر بخوانید : طب سوزنی در شیراز

ماساژ بارداری

بدن در دوران بارداری دچار تغییراتی عمده می شود. ماساژ بارداری با کاهش استرس، تورم دست و پا و تسکین درد عضلات و مفاصل به این تغییرات کمک می کند.

ماساژ به ویژه زمانی که مصرف داروها و سایر گزینه‌ های درمانی محدودتر است مفید خواهد بود.

ماساژ درمانگر با استفاده از بالش های خاص و طراحی شده به شما کمک می کند تا در طول ماساژ در موقعیتی راحت قرار بگیرید.

رفلکسولوژی

رفلکسولوژی از تکنیک های دست، شست و انگشت برای تحریک نواحی خاصی از پاها استفاده می کند. اعتقاد بر این است که این نواحی مربوط به قسمت های مختلف بدن هستند و ماساژ سلامتی و تندرستی را بهبود می بخشد.

ماساژ کف پا در شیراز

فواید ماساژ درمانی برای سلامتی

انواع ماساژ درمانی مزایایی فراتر از آرامش دارند. در ادامه تنها چند مورد از مشکلاتی که با ماساژ بهبود می یابند آورده شده است. با این حال، قبل از استفاده از ماساژ برای هر گونه بیماری از پزشک سوال بپرسید.

  • کمر درد : در بیش از یک مطالعه اثربخشی ماساژ برای بهبود کمردرد نشان داده شده است.
  • سردرد : سردرد نیز به ماساژ درمانی پاسخ می دهد. برخی از مطالعات نشان می دهند که ماساژ درمانی تعداد دفعات بروز میگرن را کاهش داده و منجر به بهبود خواب می شود.
  • اوستئوآرتریت : محققان در اولین کارآزمایی بالینی که برای بررسی اثربخشی ماساژ سوئدی در بهبود آرتروز زانو ، به این موضوع پی بردند که درد، سفتی و عملکرد در شرکت‌ کنندگانی که یک یا دو بار در هفته یک ساعت ماساژ دریافت می کنند بهبود یافته است.
  • سرطان : ماساژ به عنوان مکملی برای طب سنتی غربی استفاده می شود. همچنین، منجر به افزایش آرامش و بهبود علائم سرطان یا کاهش عوارض جانبی درمان می شود. برای مثال به کاهش درد، تورم، خستگی، حالت تهوع یا افسردگی کمک کرده و عملکرد سیستم ایمنی بدن را بهبود می بخشد.

با این حال، نواحی خاصی وجود دارد که در بیماران سرطانی نباید ماساژ داده شود و یا در برخی مواقع به طور کلی باید از ماساژ اجتناب کرد. اگر سرطان دارید قبل از ماساژ درمانی با پزشک صحبت کنید.

  • افسردگی : بررسی 17 کارآزمایی بالینی نشان داده است که ماساژ درمانی به کاهش افسردگی کمک می کند، اما برای اختلال اضطراب از یک محیط آرام و تمرینات تنفسی عمیق استفاده کنید.

دکتر زهره عشقی پزشک متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در شیراز، ارائه کننده خدمات درمان بیماری های اسکلتی و عضلانی و مفاصل، برای دریافت نوبت حضوری جهت معاینه، تشخیص و درمان با شماره تلفن های 07132357021 یا 09337255000 تماس بگیرید.

آدرس کلینیک : شیراز، خیابان زند، روبروی بیمارستان فقیهی (سعدی)، حد فاصل صورتگر و پوستچی، ساختمان هانیه، طبقه دوم، واحد 7

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشخیص و درمان انواع بیماری های مفصلی، عضلانی، اسکلتی و ستون فقرات از جمله دیسک کمر، دیسک گردن، ساییدگی ها، پوکی استخوان و درمان های آرتروز زانو و درمان های طب سوزنی ، لیزر درمانی، شاک ویو تراپی و انجام تست نوار عصب و عضله در کلینیک دکتر زهره عشقی متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در شیراز

روزهای کاری

هر روز هفته شنبه الی چهارشنبه 

صبح ها ساعت 9 تا 14

عصرها ساعت 16 تا 22

روزهای پنج شنبه

صبح ها ساعت 9 تا 14

روزهای جمعه و تعطیلات رسمی کلینیک تعطیل است