شنبه تا چهارشنبه صبح و عصر

پنج شنبه صبح

شیراز

شهر شیراز

ویرایش محتوا
درباره ما

کلینیک تخصصی دکتر زهره عشقی، متخصص طب فیزیکی و توانبخشی شامل تشخیص و درمان بیماری های عضلانی، اسکلتی و مفاصل، دیسک و ستون فقرات به همراه تشخیص و درمان پوکی استخوا و آرتروژ زانو، انجام تست نوار عصب و عضله و درمان های تخصصی از جمله طب سوزنی، لیزر درمانی و شاک ویو تراپی به همراه سایر درمان های تخصصی طب فیزیکی و توانبخشی. در کلینیک دکتر زهره عشقی خدمات ارتوپدی در شیراز نیز زیر نظر پزشک متخصص و با تجهیزات پیشرفته ارائه می گردد.

با ما تماس بگیرید
درمان اختلال نعوظ در شیراز با شاک ویو تراپی

درمان اختلال نعوظ در شیراز با شاک ویو تراپی

  • صفحه اصلی
  • -
  • درمان ها
  • -
  • درمان اختلال نعوظ در شیراز با شاک ویو تراپی
درمان اختلال نعوظ در شیراز با شاک ویو تراپی

شاک ویو تراپی نعوظ در شیراز

درمان با امواج شوک برون بدنی با شدت کم (LI-ESWT)، گزینه درمانی نسبتاً جدید برای معکوس کردن اختلال نعوظ است.

امواج صوتی با شدت کم در ایجاد رگ‌های خونی جدید (رگ‌ زایی) و بهبود عملکرد ماهیچه های صاف و سلول‌های اندوتلیال تاثیر دارند.

امواج شوک می توانند انسداد شریان های آلت تناسلی را برطرف کرده یا کاهش دهند.

در واقع شاک ویو تراپی خود نوع درمانی جدیدی نیست، بلکه سال ‌ها برای درمان آسیب‌های ورزشی، فاسئیت پلانتار، تاندینوپاتی آرنج و درد مزمن استفاده شده است.

کاربرد آن به عنوان درمانی برای اختلال نعوظ چیزی است که به تازگی مورد توجه قرار گرفته است.

اثرات درمانی شاک ویوتراپی در تحریک رشد سلولی و تسریع روند بهبودی می باشد. امواج شوک کنترل شده با ایجاد میکروتروما در بافت های آسیب دیده، آنها را به یک پاسخ التهابی وادار می کنند.

این پاسخ مکانیسم ‌های طبیعی بدن برای خود ترمیمی، از جمله آزادسازی فاکتورهای رشد، افزایش جریان خون و ایجاد رگ‌های خونی جدید را فعال می‌کند. نتیجه آن، جوان سازی بافت‌های آسیب‌ دیده، افزایش تولید کلاژن و بهبود توانایی کلی بدن در خود ترمیمی می باشد.

شاک ویو تراپی نتایج امیدوارکننده‌ای را در درمان طیف وسیعی از بیماری ‌ها، از جمله التهاب کف پا، تاندینوپاتی آشیل، آرنج تنیس بازان، تاندینوپاتی کشکک و سایر اشکال آسیب‌ های مزمن تاندون و بافت نرم نشان داده است.

این درمان اغلب در صورت موثر نبودن درمان های محافظه کارانه مانند استراحت، فیزیوتراپی یا دارو درمانی، در نظر گرفته می شود.

درمان معمولاً در یک سری جلسات و بسته به مشکل خاص تحت درمان انجام خواهد شد. اگرچه درمان با امواج شوک ممکن است آزار دهنده باشد، اما به طور کلی قابل تحمل بوده و به ندرت عوارض جانبی ایجاد می کند.

شاک ویوتراپی یک درمان غیر تهاجمی است که از امواج صوتی پرانرژی برای بهبود بافت و کاهش درد استفاده می کند.

این روش درمانی می تواند با تحریک فرآیندهای درمانی طبیعی بدن، به طور موثری مشکلات مختلف اسکلتی عضلانی، به ‌ویژه آسیب‌ های مزمن تاندون و بافت نرم را برطرف کند.

تاثیر شاک ویوتراپی در افزایش فرآیند بازسازی بافت، بهبود گردش خون و کاهش درد، آن را جایگزین ارزشمندی برای بیماران مبتلا به بیماری‌ های اسکلتی عضلانی سخت درمان کرده است.

با این حال، مانند هر روش پزشکی دیگری، حتما باید برای تعیین مناسب بودن یا نبودن شاک ویوتراپی برای بیمار با یک متخصص خدمات درمانی مشورت شود.

شاک ویو تراپی نعوظ در شیراز

شوک ویوتراپی آلت تناسلی برای اختلال نعوظ (ED)

در شاک ویوتراپی آلت تناسلی برای اختلال نعوظ، از امواج شوک با شدت کم (LISWT) استفاده می شود که یک درمان بدون درد و غیرتهاجمی است و می تواند پاسخ نعوظ، سفتی، احساس، شکستن پلاک های آلت تناسلی و پاسخ به داروهای ED خوراکی را افزایش دهد.

موج شوک به صورت تغییر ناگهانی فشار تولید شده توسط جسمی که سریعتر از سرعت صوت حرکت می کند، تعریف می شود.

استفاده از شاک ویو تراپی در پزشکی اولین بار در طول جنگ جهانی دوم مورد توجه قرار گرفت.

اثرات امواج شوک بر بافت بدن انسان اولین بار زمانی شناسایی شد که انفجار بمب‌های زیر آب، بدون ایجاد هیچ علائم خارجی از آسیب پوست، باعث آسیب بافت‌های اطراف ریه گردید.

بیشتر بخوانید : موبیلیزاسیون در شیراز

در سال 1971 در آلمان، از نیروی امواج شوک برای شکستن سنگ های کلیه و کیسه صفرا استفاده شد.

از دهه 1980، شاک ویو تراپی عمدتاً در زمینه اورولوژی و قلب، به ترتیب برای درمان سنگ کلیه و احیای بافت ایسکمیک قلب مورد استفاده قرار گرفت.

تا همین اواخر، اثرات امواج کم قدرت، کم فرکانس و با نرخ پالس پایین در شوک ویو تراپی، در بهبود اختلال نعوظ کشف نشده بود. علت اثربخشی آن افزایش قابل توجه جریان خون در آلت تناسلی و فرآیند واسکولوژنز می باشد.

امروزه برای شوک ویوتراپی آلت تناسلی از یک دستگاه دستی کوچک استفاده می شود که امواج ضربه ای کوچک و نیروهای فشاری را به بافت آلت تناسلی اعمال می کند.

این درمان بدون درد و عارضه جانبی است و نیازی به استراحت پس از آن ندارد. طبق برخی مطالعات، می توان در کمتر از چند هفته به نتیجه رسید.

شاک ویو تراپی اختلال نعوظ در شیراز

شاک ویو تراپی برای اختلال نعوظ مردان در شیراز

تحقیقات بالینی زیادی برای تایید ایمن و موثر بودن شاک ویو تراپی نعوظ در شیراز وجود دارد.

LI-ESWT می‌تواند به طور قابل‌توجهی عملکرد نعوظ را در مردان مبتلا به اختلال نعوظ را بهبود ببخشد.

این درمان برای مردان مبتلا به اختلال نعوظ عروقی خفیف تا متوسط ​​مؤثرتر است.

شاک ویوتراپی در کلینیک و طی یک دوره چند هفته ای انجام می شود. هزینه آن زیاد است و نتیجه دادن آن قطعی نیست.

بیشتر بخوانید : درمان خار پاشنه با شاک ویو تراپی در شیراز

تاثیر درمان شاک ویو تراپی نعوظ چگونه است

شاک ویو تراپی معمولا توسط متخصصین ارتوپدی برای درمان بیماری های مربوط به رباط ها، تاندون ها و استخوان ها استفاده می شود. اما برای بهبود رشد سلولی و تسریع فرآیند ترمیم بافت نیز مفید است.

بنابراین، به زبان ساده، شاک ویوتراپی با شدت کم با تقویت عروق خونی، جریان خون را در بدن بهبود می بخشد. با افزایش جریان خون در بدن، در نهایت اختلال نعوظ از بین می رود.

درمان با امواج شوک با شدت کم هنوز در مرحله آزمایش است و هیچ اطلاعات قابل اعتمادی برای تضمین ماندگار بودن نتایج آن در طولانی مدت وجود ندارد.

اما، طبق یک مطالعه در سال 2017، درمان با امواج شوک به بسیاری از افراد در مقابله با اختلال نعوظ مزمن کمک کرده و تاثیر آن در بهبود این عارضه در مقایسه با سایر طرح‌های درمانی، در زمان کمتری بوده است.

شاک ویو تراپی درمان نعوظ در شیراز

نتیجه گیری

اختلال نعوظ می تواند سلامت روان و روابط فرد را خراب کند و دقیقا به همین دلیل نباید علائم اختلال نعوظ را نادیده گرفت.

می‌توانید با مراجعه به یک متخصص جنسی در مورد مناسب بودن یا نبودن شاک ویوتراپی برای خودتان، مشورت کنید و با مصرف بهترین قرص های نعوظ طبیعی در کوتاه ترین زمان نتیجه بگیرید.

دکتر زهره عشقی پزشک متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در شیراز، ارائه کننده خدمات درمان بیماری های اسکلتی و عضلانی و مفاصل، برای دریافت نوبت حضوری جهت معاینه، تشخیص و درمان با شماره تلفن های 07132357021 یا 09337255000 تماس بگیرید.

آدرس کلینیک : شیراز، خیابان زند، روبروی بیمارستان فقیهی (سعدی)، حد فاصل صورتگر و پوستچی، ساختمان هانیه، طبقه دوم، واحد 7

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشخیص و درمان انواع بیماری های مفصلی، عضلانی، اسکلتی و ستون فقرات از جمله دیسک کمر، دیسک گردن، ساییدگی ها، پوکی استخوان و درمان های آرتروز زانو و درمان های طب سوزنی ، لیزر درمانی، شاک ویو تراپی و انجام تست نوار عصب و عضله در کلینیک دکتر زهره عشقی متخصص طب فیزیکی و توانبخشی و ارتوپدی در شیراز

روزهای کاری

هر روز هفته شنبه الی چهارشنبه 

صبح ها ساعت 9 تا 14

عصرها ساعت 16 تا 22

روزهای پنج شنبه

صبح ها ساعت 9 تا 14

روزهای جمعه و تعطیلات رسمی کلینیک تعطیل است